Jak správně skladovat potraviny

Hlavní chybou, kterou lidé dělají, je skladování veškerých potravin v lednici, což ale není vhodné. Některé potraviny totiž chladno nemají moc rády, přichází o vitamíny a také se v chladnu rychleji kazí. U některých potravin ale může chlad naopak prodloužit jejich trvanlivost.
 
Rajčata
Rajčata není vhodné skladovat v lednici. Při nízkých teplotách totiž moučnatí, nedozrávají a mění svoji chuť. Ideální tedy je skladovat je v pokojové teplotě, ale ne na přímém slunečním světle. Za takových podmínek vydrží čerstvá až jeden týden.
 miska rajčat
Chléb
Chléb by se neměl dávat do lednice v igelitovém sáčku, protože potřebuje dýchat. Igelitové pytlíky zadržují vlhkost a to podporuje vznik plísní. Proto chléb v lednici dlouho nevydrží. Chléb by se měl skladovat při teplotě 20 až 25 stupňů a měl by být zabalený do čisté plátěné utěrky. Díky tomu může chléb dýchat. Dobré je takto zabalený chléb uložit do chlebníku.
 
Banány
Banány bohužel při nízkých teplotách začnou brzy hnědnout. Opět tedy není vhodné je skladovat v lednici. Banány by se tedy měly skladovat v pokojové teplotě. A samozřejmě volně. V žádném případě ne v igelitovém pytlíku.
 oloupaný banán
Syrové maso
Syrové maso je samozřejmě nutné skladovat v lednici, ale řada lidí dělá tu chybu, že maso skladuje volně. Tedy například na talíři, ale nezakryté. Maso je ale nutné dát do uzavíratelné nádoby nebo krabičky. V syrovém mase se totiž tvoří bakterie a ty se mohou šířit na ostatní potraviny v lednici. Konzumace takto napadených potravin může být zdraví nebezpečné.
bramborový koš
Brambory
Brambory jsou velmi náchylné, co se týká teplot. Nejsou pro ně vhodné ani příliš nízké ani příliš vysoké teploty. Při nízké teplotě v lednici by brambory mohly po čase zesládnout. Naopak v pokojové teplotě začnou brambory měknout, scvrkávat se a mohou vyklíčit. Ideální je pro ně tedy temné a mírně chladné místo, nejlépe sklep, kde se teplota pohybuje kolem 8 stupňů. Pozor ale na přílišnou vlhkost.