Upravit bazénovou vodu v nádrži tak, aby dosahovala vždy té nejlepší kvality a byla radost v ní pobývat, může být mnohdy složitou alchymií. Je totiž hned několik možností, jakým způsobem se voda ve vaší nádrži může znečistit, a vy posléze musíte rychle najít vhodné řešení k nápravě.
Nejčastějším typem znečištění vodních nádrží, pokud pomineme běžné makroskopické nečistoty (listy, hmyz, prach, …) zanášené do vody větrem je jistě organické znečištění v podobě drobných mikroorganismů, jako jsou sinice a řasy. Nejlepší prevencí vůči nim je použití vhodného oxidačního činidla, což vyžaduje nákup té pravé bazénové chemie, ať už vsadíte na desinfekci bromovou, kyslíkovou anebo chlorovou.
Podobně vás může trápit také znečištění vody mléčným zákalem. Jedná se o drobné částice, které není schopná zachytit běžná filtrace. Zbavíte se jich pomocí vločkovače, který malé částečky sloučí do větších celků, jež můžete následně odsát bazénovým vysavačem anebo počkat na průchod filtrační jednotkou.
Nepříjemné komplikace mohou vzniknout i přítomností biofilmu na vodní hladině.
Častým nešvarem mnohých bazénů bývá znečištění inkrustací na stěnách nádrže. Ty se vyskytují především v případě napouštění nádrže podzemní vodou, která obsahuje větší množství hořčíku, vápníku či železa nebo manganu. K odstranění inkrustace je potřeba zajistit změkčení vody speciálními změkčovači. Pro jejich správnou funkci budete potřebovat regenerační tabletovou sůl v té nejlepší kvalitě https://www.chlorito.cz/technicka-sul/, která splňuje stanovené evropské normy.
Jak je tedy vidět, tak udržet skvělou kvalitu vody v nádrži není zdaleka snadné, tím spíše, že všechny důležité ukazatele kvality vody je nezbytné průběžně sledovat s pomocí testerů a pružně reagovat na veškeré nežádoucí změny. Odměnou vám bude dokonale čistá a jiskřivá voda, ve které budete s radostí pobývat.