Také vám mizí kapesníky nebo ponožky a zastáváte dojem, že snad je vaše pračka požírá? Mnozí lidé se domnívají, že se objeví ve filtru, a když je tam nenajdou, přestávají se o celou záhadu zajímat. Možná pro vás bude překvapením, až sáhnete za gumový kryt z bubnu a naleznete tam klidně i dvacet kusů těchto drobností. Jak si počínat, aby k tomuto jevu nedocházelo?
Rozhodně se nestresujte kvůli mizejícím ponožkám
Včasná prevence a třídění – někomu to jistě bude připadat otravné, ale vyplatí se to. Všechny drobné kusy prádla by měly skončit v pracím sáčku. Ten by měl být k dispozici v prádelním koši a vždy, když odložíte kapesník, šátek, ponožky či podkolenky, odložte je do sáčku, případně je tam vložte před každým praním. Tento způsob je nejefektivnější, ale málokdo je schopen jej stále dodržovat.
Spárování – některé hospodyňky to řeší spojováním každého páru plastovým kolíčkem na prádlo nebo gumičkou. Gumička však v horké vodě může prasknout. Nepoužívejte kolíčky ze dřeva a také se vyvarujte kancelářských sponek, ty by mohly poškodit samotnou pračku.
Uzlík – někdy pomáhá docela obyčejné spojení delších ponožek či podkolenek jednoduchým přehnutím jedné přes druhou nebo vytvořením uzlíku. Jestliže je spojení provedeno důkladně, nemohou se pak uchytit v gumovém lemu bubnu.
V jednoduchosti je krása – chybějící kusy do páru můžete občas oželet, jestliže budou všechny páry stejně barevné. Většina lidí se dnes orientuje na černou, výjimkou však nejsou i barevné nebo bílé páry. Časem se však vyplatí zkontrolovat obsah krytu bubnu, zvláště tehdy, máte-li podezření na mizející páry a v prádelníku jich je už jen několik.
Z nouze ctnost – někteří tuto záhadu vůbec neřeší a klidně si obléknou na každou nohu něco jiného a považují to za módní výstřelek. Dnešní doba těmto jevům navíc nahrává, různobarevné tkaničky a barvy obuvi už se mezi lidmi objevily, tak proč nedat příležitost také podkolenkám?