Jedná se o velmi citlivý snímač (senzor), lehký a zároveň velmi pevný a ohebný, který se aplikuje na lidskou kůži. Uvnitř systému je síť nanoelektrod ovládaných řídící jednotkou, což může velice efektivně zaznamenávat signál pro další zpracování, dejme tomu třeba záznam křivky EKG. Zařízení pak komunikuje bezdrátově s externími prvky, kterými je např. počítač, mobilní telefon, nebo třeba výstupní tiskárna. Senzory mohou zachytit i tělesnou teplotu nebo nepatrný pohyb svalů.
Výhodou tohoto snímače je vyhodnocení záznamu přímo na zobrazovací ploše, která je přilepena na kůži, což ocení sportovci při výkonu, nebo lékaři ve zdravotnickém zařízení, kteří se zařízením mohou velice flexibilně pracovat. Snímače byly testovány na alergické reakce a pokusným osobám nezpůsobily žádnou újmu na zdraví – záněty, zarudnutí kůže nebo ekzém, a to ani po sedmidenním nepřetržitém nošení.
Mikrodiody na elastickém pásku
Současný model pružného displeje sestává z červených tzv. mikrodiod. Ty vytváří rozlišení obrazu 24 x 16 pixelů, což je prozatím dostatečná hodnota zobrazení grafikonu tělesných funkcí. Může to snímat křivku EKG v reálném čase a pacient je ušetřen nepříjemných pocitů z přísavek detektorů, jaké v současné době EKG snímají. Monitoring tělesných funkcí u pacientů těžce nemocných a odkázaných na lékařský dohled je možný v podstatě nepřetržitě, aniž by to člověka na lůžku omezovalo.
Přístroj je silný pouze 1 mm a lze jej pružně roztáhnout až o čtyřicet procent, případně různě přehýbat a překládat. Může být umístěn na kůži v kterékoliv části těla. Výhodou přístroje je možnost využít k jeho sériové výrobě běžné plastické materiály, do kterých se snímače implantují. Vývoj této technologické novinky čeká ještě řada procesů optimalizace, ovšem konečný prototyp a spuštění sériové výroby by se mělo uskutečnit v horizontu dvou až tří let. Očekává se rovněž další miniaturizace, především napájecího zdroje v podobě solárních minipanelů, které nevyžadují nabíjení z elektrické sítě.