Meteostanice

Určitě se i vám několikrát stalo to, že jste vyšli z domu a nebyli jste zcela vhodně oblečeni do počasí, které zrovna venku kralovalo. Buď jste byli oblečeni moc, nebo zase málo, a pokud byste byli oblečeni tak akorát, chyběl by vám deštník a vy byste zmohli. V dnešní době si může každý z nás domů pořídit takového pomocníka, který nám okamžitě řekne vše, co budete chtít vědět.
Nejmodernější meteostanice dělíme na digitální a analogové.
blesky bouřky
Digitálních meteostanic je na trhu opravdu mnoho a tak je úplně běžné, že se zákazník při jejich koupi snadno ztratí. Na samém začátku je nejdůležitější zvážit, co vlastně od tohoto pomocníka očekáváte. Většina z nás totiž domů bude chtít domácí meteostanici, kterou si buď pověsí na zeď, nebo postaví na komodu a každý den jen jediným pohledem zjistí, jaké je počasí a jaké počasí má v ten den být. Kromě toho lze také zjistit, jaká je teplota či tlak.
Když se zaměříme na meteostanice analogové, najdeme zde kombinaci mechanického teploměru, vlhkoměru a dokonce i barometru. S nadsázkou se dá říct, že je to stejné, jako když si v dnešní době pustíte místo CD starou vinylovou desku.
Pokud patříte mezi náročnější zákazníky, určitě budete požadovat nejen aktuální hodnoty, ale také aby meteostanice ukazovala vývoj jednotlivých hodnot za uplynulé hodiny. Zobrazení jsou samozřejmě různá. Mohou být zobrazeny jako sloupcové grafy nebo pouhou šipkou, která ukazuje, zda došlo k poklesu nebo růstu.
Jestliže byste chtěli vědět ještě více, můžete sáhnout po poloprofesionálních meteostanicích, které vám dokonce zobrazí i to, kdy zapadá slunce, jaká je měsíční fáze apod.
záblesky bouře
Pro ty, kteří jsou ještě více nároční, existují přístroje, které dokáží měřit rychlost a směr větru či dešťové srážky. Data lze dokonce i ukládat a zároveň propojit s počítačem, takže s nimi lze nadále pracovat. Samozřejmostí jsou i různé funkce, jako je nastavení alarmu, když nějaká z hodnot překročí vámi zadanou mez. Největší špičkou je pak sledování UV záření či solární radiace.