Sociální sítě, které možná neznáte

 
Při vyslovení pojmu sociální síť leckomu naskočí sdílení obrázků, chatování mezi přáteli a sbírání „lajků“. Jak to ale vlastně bylo s historií, jaké sítě se moc neuchytily a jaké mohou posloužit i jiným účelům?
 
1.) Sixdegrees
 
Sixdegrees to všechno začalo. Vznikla v roce 1997, ale nezískala si přílišnou popularitu, protože doba vzestupu sociálních sítí měla teprve nastat.
 internet ve světě
2.) MySpace
 
MySpace se vzestupem popularity trefil do období emo stylu (pro ty mladší a neznalé emo styl zahrnoval tmavé barvy, patky, hluboké stíny pod očima namalované četnými speciálnímu malovátky a jistou dávku masochismu) a fotek focených shora.
V těch dobách totiž neexistovaly selfie tyče. Další libůstkou bylo focení se v zrcadle, nejlépe s otevřenou záchodovou mísou v pozadí. Příjemnou stránkou MySpacu (MySpace stále existuje) jsou profily hudebníků, filmařů a dalších známých osobností.
 
3.) Ask.fm
 
Podstata Asku spočívá v tom, že někomu položíte anonymně nebo neanonymně nějakou otázku, která je buďto osobní nebo úplně náhodná a on by na ni měl odpovědět. Oblíbený je hlavně mezi pubertální mládeží jako internetová obdoba oblíbené hry „flaška“.
 
4.) LinkedIn
 
LinkedIn je síť, která nás nemá jen pobavit, ale může nám i usnadnit život. Slouží zaměstnavatelům a uchazečům o práci. Na LinkedIn si uživatelé tvoří profil, na který vloží svůj životopis. Moderně smýšlejícím zaměstnavatelům často už nemusíme posílat životopis vypracovaný ručně, ale stačí poslat jen odkaz na LinkedIn.
 
 příprava na oslavu
5.)Academia.edu
 
Academia zajímá hlavně vědeckou komunitu, publikují se zde odborné práce a sdílí nejnovější výzkumy. Klidně se ale mrkněte, i když nejste vědec.
 
 
6.) Nety
 
Nety (Network of Liberty – síť svobody) spatřila světlo světa v roce 2014. Slouží ke svobodnému vyjadřování myšlenek, které by neprošly do běžných médií, dají se tu tedy dočíst zajímavé postřehy, které můžete i ohodnotit. To zní přitažlivě, nebo ne?