Špinavá voda v bazénu je dost velký problém, kterému byste se měli, pokud možno vyvarovat. Ono ani nejde o to, že koupat se v takové nevábně vyhlížející a k tomu navíc zapáchající tekutině není nic moc extra zážitek, ale zároveň můžete chytit i nějakou tu nepříjemnou kožní nemoc, možná i hůře. Blankytně modré hladiny ale dosáhnete relativně jednoduše, ovšem musíte mít k údržbě to správné vybavení.
1. Písková filtrace – nejedná se sice o nezbytnou součást, zvláště pak, vlastníte-li menší vodní plochu, ale určitě jde o užitečný doplněk, který vám s čistotou bazénové vody dokáže hodně pomoci. Navíc bez filtrace nemůžete používat některý typy vysavačů.
2. Vysavače – ještě relativně nedávno luxus, dnes již standardní vybavení. I když jak který model. Ruční a poloautomatické jsou cenově poměrně dostupné stroje, zatímco za automatický model můžete dát i necelých dvacet tisícovek. Bazénový vysavač je skvělý na čištění stěn, respektive dna, kde se usazují různé nečistoty, které je potřeba efektivně odstranit.
3. Chlór, kyslík – odstranit pevné nečistoty je velice důležité, ale minimálně stejně důležité je zničit i mikroorganismy, které mohou způsobovat případné zdravotní komplikace. K tomuto účelu můžete použít celou řadu přípravků. Standardně se využívají hlavně chlorové tablety, ale stále více majitelů bazénů dává přednost přípravkům obsahujících kyslík. Je to vcelku logické. Na rozdíl od chlóru není kyslík dráždivý, a navíc negeneruje žádný zápach. Takovéto preparáty jsou však o něco dražší.
4. Přípravky na urovnání hladiny pH – dalšími chemickými přípravky, které je nezbytné použít, jsou ty, které dokáží srovnat pH vody na přijatelné hodnoty. Pokud takto neučiníte, můžete během několika měsíců zaznamenat znehodnocení některých kovových součástek, které může poničit jak kyselá, tak i zásaditá voda. Správné použití vhodného preparátu ale tuto hrozbu bez problémů zažene.