Také ve vás pohled na ty zvětšené potvůrky, zvané roztoči, vyvolává pocit mírného znechucení? A když si představíme, že s nimi musíme sdílet stejné místnosti, tak nám z toho běhá mráz po zádech. A kdyby jen stejné místnosti, ale oni nám vlezou dokonce i do postele. Co s nimi? Jednoduše je musíme vysát. Vysavačů je na trhu celá řada. Mají své výhody i nevýhody.
– Nevýhodou klasického vysavače je zviřování prachu druhou stranou přístroje.
– Další nevýhodou je i náročná manipulace s těmi těžšími druhy a také neustálé přendávání zástrčky po celém bytě.
Jedním z řešení je centrální vysavač. U tohoto typu vysavače odpadají všechny tyto nedostatky. Výfukové potrubí centrálního vysávacího systému vyústí vždy mimo prostor, ve kterém se budete pohybovat. Většinou se umístí na střechu nebo fasádu budovy. Agregát, který je spojený se sběrnou nádobou, je umísťován nejčastěji ve sklepě nebo v garáži. Popřípadě v jiných místnostech, ve kterých nebude překážet. Sací potrubí se rozvede po domě stejným způsobem jako například potrubí vodovodní.
Dá se instalovat i etapově
Jistým problémem může být instalace centrálního vysavače do už hotového domu. Je určitě nutné počítat s určitými nezbytnými stavebními úpravami. Nejedná se ale o tak rozsáhlé zásahy do domu, pro které bychom se měli tohoto dobrého pomocníka vzdát.
· Je pochopitelné, že nejsnazší instalace je do domu, který se teprve staví.
· Dodavatelé těchto přístrojů většinou rozloží instalaci do dvou etap, a tak práci stavebníkům ještě o kousek zjednoduší.
– Nejprve se provedou rozvody, které mohou zůstat i roky bez povšimnutí.
– A až to bude aktuálně potřeba, domontuje se agregát.
Toto řešení se uplatňuje především v případě, že budoucí majitel nemá už dostatek financí z důvodu náročnosti celé stavby. Centrální vysavač není totiž levnou záležitostí. Celá jeho realizace přijde na přibližně třicet tisíc.